Командирът на ВМС контраадмирал Митко Петев награди победителите в Общоармейския шампионат по волейбол

Aug 28

Снимка 1В продължение на четири дни, от 25 до 28 септември, девет армейски отбора спориха за призовите места в Общоармейския шампионат по волейбол, който се проведе в спортната зала на Пункт за базиране Варна.

След изключително напрегнати и оспорвани полуфинални срещи, в драматичен финал отборът на Висшето военноморско училище „Н.Й. Вапцаров” победи своите достойни съперници от Националния военен университет „В. Левски”. Трети останаха волейболистите от сборния отбор на Военновъздушните сили.

В крайното класиране след тях се наредиха отборите на Сухопътните войски, военно формирование 34750 – Карлово, военно формирование 24150 – Стара Загора, Военноморски сили, военно формирование 32990 – Пловдив и военно формирование 48940 – София.

Наградата за най-добър нападател на турнира получи старшина Александър Николаев Илиев от Националния военен университет “Васил Левски”. Призът за най-полезен играч спечели редник Васил Атанасов Катранджиев от сборния отбор на Военновъздушни сили, а за най-добър разпределител – редник Павел Иванов Партов от сборния отбор на Сухопътните войски.

Командирът на Военноморските сили  контраадмирал Митко Петев връчи на победителите купи, медали и спортни екипи.

Полковник Венелин Дерибеев – главен ръководител на шампионата, изрази благодарност към участниците за проявения дух и спортсменство, както и към домакините за перфектните условия за провеждане на съревнованието.